Natural wealth direct 375 magnesium + b+c, 20 Магнезиум Kiwi.mk
Share:
Deal

Natural wealth direct 375 magnesium + b+c, 20

 

275 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Мултивитамини, Магнезиум, Мултиминерали

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Магнезиум Директ + витамин Б + витамин Ц

  • Против замор и исцрпеност
  • Подобро здравје на мускулниот и нервниот систем
  • Со вкус на портокал и лимон

Пакување: 20 кесички                            

Состојки: засладувач: сорбитол, магнезиум оксид, Л-аскорбинска киселина, киселина: лимонска киселина, никотинамид, средство против згрутчување: трикалциум фосфат, природна арома на портокал, калциум Д-пантотенат, средство против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини, арома, цијанокобаламин, рибофлавин 5-фосфат, природна арома на лимон, пиридоксин хидрохлорид, засладувач: аспартам, тиамин хидрохлорид, засладувач: сукралоза, ацесулфам К, фолна киселина, Д-биотин. Содржи извор на фенилаланин.

Употреба: Една (1) кесичка на ден.

Содржината на кесичката се зема директно во уста, се остава да се растопи и се голта.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Производител: Milsing d.o.o

Бренд Увозник: Natural Wealth

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.