Medela “Valves & membrane – Филтри и мембрани за пумпите за измолзување Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Medela “Valves & membrane – Филтри и мембрани за пумпите за измолзување

460 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Пумпи за измолзување, Бебе & Деца, Доење & Акцесоари, Цуцли & Гуми

Опис

Valves and Membranes –Филтри и мембрани за пумпите за измолзување се резервни делови за пумпите за измолзување идеални за да имате резервни делови во секое време. Одговараат на сите пумпи за измолзување на Медела освен на моделот Freestyle.

Начин на употреба: Задолжително прочитајте го Упатството за употреба.

Состав: пластика и силикон. НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).

Од хигиенски причини, производот не може да се врати по отворањето.

Види колекции:

Со новата PersonalFit Flex инка мајките ќе имаат сосема ново искуство на измолзување кое може да се прилагоди на индивуални потреби. Повеќе млеко и удобност, тестирано од мајките.

Нов дизајн благодарение на тимот на научници и мајки кои дојат, оваа инка може да се адаптира на формата на градата за повеќе удобност и ефикасност и да го засили протокот на млеко со што ќе спречи притискање на млечните канали. Овална форма која може да се ротира за 360с, со мек, мазен и флексибилен раб. Резултат? Многу удобно и ефикасно измолзување, обликувано според вашата форма.

Пумпите на Медела се дизајнирани да го направат доењето полесно, и да можете да го доите бебето што подолго со вашето мајчино млеко
.
Начин на употреба: Задолжително прочитајте го Упатството за употреба.

Состав: пластика.

НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).

Види колекции:

Производител: Medela AG
Увозник: Bi-MEK

За повеќе информации за препораката на Светската здравствена организација за времетраењето на доењето, посетете ја страницата  www.medela.com/who


Производител: Medela AG
Увозник: Bi-MEK

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.