Medela Personal Fit Flex™ breast shield Инка за гради – големини 21mm, 24мм, 27мм и 30мм Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Medela Personal Fit Flex™ breast shield Инка за гради – големини 21mm, 24мм, 27мм и 30мм

920 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Пумпи за измолзување, Бебе & Деца, Доење & Акцесоари, Цуцли & Гуми

Опис

Со новата PersonalFit Flex инка мајките ќе имаат сосема ново искуство на измолзување кое може да се прилагоди на индивуални потреби. Повеќе млеко и удобност, тестирано од мајките.

Нов дизајн благодарение на тимот на научници и мајки кои дојат, оваа инка може да се адаптира на формата на градата за повеќе удобност и ефикасност и да го засили протокот на млеко со што ќе спречи притискање на млечните канали. Овална форма која може да се ротира за 360с, со мек, мазен и флексибилен раб. Резултат? Многу удобно и ефикасно измолзување, обликувано според вашата форма.

Пумпите на Медела се дизајнирани да го направат доењето полесно, и да можете да го доите бебето што подолго со вашето мајчино млеко
.
Начин на употреба: Задолжително прочитајте го Упатството за употреба.

Состав: пластика.

НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).

Види колекции:
[insert page=’medela-carousel’ display=’content’]
Производител: Medela AG
Увозник: Bi-MEK

За повеќе информации за препораката на Светската здравствена организација за времетраењето на доењето, посетете ја страницата  www.medela.com/who

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.