Iron jamieson | timed release железо со продолжено ослободување 50 mg, 60 Железо Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: JAMIES16 Категорија Ознаки: , , , , , , , Brand:

Iron jamieson | timed release железо со продолжено ослободување 50 mg, 60

 

608 ден

Нема на залиха

Категории: Железо

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Бенефит

  • Timed release gradually over a six to eight hour period
  • Helps in the production of hemoglobin and red blood cells
  • Helps prevent iron deficiency

JAMIESON ЖЕЛЕЗО 50 mg се ослободува постепено во дигестивниот систем, за да помогне во спречување или лекување на анемија предизвикана од недостаток на железо и помага при формирањето на црвените крвни клетки.

Состав:
1 таблета содржи:
Елементарно железо (Ferrous gluconate)……………..50 mg

Начин на употреба – возрасни:
Земете 1 таблета дневно со оброк.

Пакување:
Пакување со 60 обложени таблети.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.