Gengigel гел, 20мл Спреј & Гел за Непца Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: GENGIG30 Категорија Ознака: Brand:

Gengigel гел, 20мл

 

648 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Спреј & Гел за Непца

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Gengigel гел

Краток опис:
Gengigel во облик на гел особено е ефикасен при акутни состојби на пародонтални болести (гингивитис, пародонтитис). Содржи хијалуронска киселина која обезбедува моментална помош при ублажување на симптомите на пародонталната болест.


Опширен опис:
Gengigel гел овозможува брза и ефикасна помош кај:
воспалени и отечени непца, непца кои крварат
продлабочени џебови во непцата
оштетување на непцата заради вадење  или чистење на забите или хируршки зафати
иритирани ткива во устата заради фиксни(коронки, мостови) или мобилни забни протези

Начин на употреба
Слој од гелот рамномерно да се втрие во непцата.
Пакување
ГЕНГИГЕЛ® / GENGIGEL® Гел: 20ml туба. ГЕНГИГЕЛ® /

Состав
Хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.