Gengigel први запчиња, 15мл Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: GENGIG31 Категории , Ознака: Brand:

Gengigel први запчиња, 15мл

 

568 ден

Нема на залиха

Категории: Здравје, Бебе & Деца

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис


Gengigel први запчиња ја ублажува болката и отокот кај Вашите малечки и го забрзува зараснувањето на непцата при никнување на забите.

Gengigel први запчиња е иновативен гел со нов патентиран полимерен матрикс за слузницата на устата. Невидливиот, еластичен и отпорен филм создава ефикасна заштитна преграда и има долготрајно дејство.
Клиничките испитувања покажуваат дека новата формула Gengigel први запчиња побрзо и поефикасно ги ублажува симптомите при никнување на забите за разлика од геловите со локален анестетик.1
Gengigel први запчиња е ефикасен и кај:
повредени непца како последица на паѓање на млечните заби
ранички и улкуси (афти) во устата
воспаление и крварење на непцата од различни причинители
Поради содржината на хијалуронската киселина, која е природнен составен дел на нашите непца, Gengigel Први запчиња е потполно безбеден за употреба. Ако мала количина од гелот се проголта, таа нема да се апсорбира во организмот, ќе се исфрли од телото на ист начин како и храната.
Gengigel Први запчиња не содржи алкохол, шеќер, вештачки ароми, глутен, лактоза, парабени, натриумов лаурил сулфат и генетски модифицирани организми. Производот има пријатен мирис и овозможува на

НАЧИН НА УПОТРЕБА
Слој од гелот рамномерно втријте го на непцата, 3 до 6 пати на ден, односно по потреба. Гелот се лепи на непцата и забите и делува долготрајно.
За продолжено чувство на ублажување на болката се препорачува нанесување на гелот после оброк или пред спиење.
ПАКУВАЊЕ

Туба 20 ml
СОСТАВ
Главна состојка: Sodium Hyaluronate 0,54%
Други состојки: Aqua, PEG 400, Xylitol, Polyvinyl Alcohol, Cellulose Gum, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, PVP, PVM/MA copolymer, VP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Laurate, Polycarbophil, Sodium Saccarinate, Monobasic sodium phosphate, Choline alfoscerate, Trisodium phosphate dodecahydrate, Sodium Lactate, Disodium EDTA, Lactic Acid, Sodium Hydroxide.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.