CH Alpha Plus колагенски пептиди Форгигел ампули, 30 Брчки & Стареење Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: CHALPH09 Категории , Ознака: Brand:

CH Alpha Plus колагенски пептиди Форгигел ампули, 30

 

3,260 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Брчки & Стареење, Колаген

Опис

Иновативен производ што содржи биоактивни колагенски пептиди, Форгигел 5g, 0,5 g екстракт од шипка (Rosa Canina) и 25 мг селен.
Збогатувањето со екстрактот од шипка (Rosa Canina) помага брзо да се ослободат болките во зглобовите и значително придонесува за подобрување на подвижноста на зглобовите.
Селенот помага во зајакнување на зглобовите и исто така ја поттикнува регенерацијата на р’скавицата. Селенот е и антиоксидант – го заштитува телото од слободните радикали. Дополнително, селенот го зајакнува имунитетот и го заштитува организмот од инфекции и воспаленија.

Едно шишенце (вијала) CH-Alpha Plus на ден ја поддржува регенерацијата на зглобната ‘рскавица и брзо олеснување на болката и тука е ист ефектот со CH-Alpha

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.