Defendyl-imunoglukan p4h® имуноглукан капсули, 30 Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Defendyl-imunoglukan p4h® имуноглукан капсули, 30

 

897 ден

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Капсулите Defendyl-Imunoglukan P4H® се додаток во исхраната со Imunoglukan, витамин Ц и со цинк, кои влијаат на работата на имунолошкиот систем.

За поголема отпорност

ПРЕДНОСТИ

За возрасни и за деца над 7 години
За зајакнување на отпорноста пред и за време на сезоната на настинки
За зголемување на енергијата
Може да ги земате повеќе месеци без прекин
Може да ги земате истовремено со антибиотици и со други лекови
Мала капусла

Само еднаш дневно
Капсулите Defendyl-Imunoglukan P4H® им ги препорачуваме на сите кои често се разболуваат, брзо се заморуваат и се изложени на психички или физички стрес.

СОДРЖИНА
1 капсула содржи:

* ПДД е препорачана дневна доза за возрасни, врз основа на референтните вредности за означување на прехранбените продукти

УПОТРЕБА

При ослабен имунолошки систем и превентивно за зајакнување на отпорноста земајте 1 – 2 капсули еднаш дневно, најмалку 2 – 3 месеци.

При зголемени потреби, барем првите 3 дена земајте по 3 капсули еднаш дневно, а потоа продолжете со 1 капсула дневно, додека не го потрошите пакувањето.

Капсулите не се за џвакање! Земајте ги со чаша вода и голтајте ги цели. Капсулата може и да се отвори и содржината да се истресе на лажичка. Со лажичката земете и течност, најдобро – овошен сок. Капсулите земајте ги на празен стомак, наутро, половина час пред појадокот или навечер, пред спиење.

Предупредувања: Капсулите Defendyl-Imunoglukan P4H® не се погодни за деца до 3 години. Да се чуваат на места недостапни за деца! Чувајте ги на темно и суво место, на температура под +25 °C.

Состав: Imunoglukan®, витамин Ц (калциум Л-аскорбат), цинк (цинк цитрат), средства против згрутчување (магнезиум стеарат и микрокристална целулоза), капсула (хидроксипропилметил целулоза), бои (комплекс хлорофилин-бакар, титан диоксид). Капсулата е од растително потекло.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.