NOW L-Tyrosine, 500 mg, 120 капсули Dumping Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW96 Категории , Brand:

NOW L-Tyrosine, 500 mg, 120 капсули

NOW Л-тирозин е додаток во исхраната кој поддржува производство на невротрансмитер допамин, ментална будност и здрава жлезда функција. Земете 1 капсула 1 до 3 пати на ден, по можност помеѓу оброците.

1,093 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Стрес & Расположение

Опис

NOW L-Tyrosine, 500 mg, 120 капсули

– Поддршка на невротрансмитер
– Фармацевтски степен
– Функција на здрава жлезда
– Поддржува ментална будност
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– Кошер – содржи желатин
– Амино киселини
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP
– Л-тирозин е условно неопходна аминокиселина потребна за производство на невротрансмитери допамин, адреналин и норадреналин, како и за пигментот на кожата, меланин.
– Норадреналин (норепинефрин) и адреналин (епинефрин) се главните актери во одговорот на телото на акутен стрес и, заедно со допамин, помагаат во поддршка на позитивно расположение и ментална будност.
– Покрај тоа, Л-тирозин е особено клучна за нормалната функција на тироидната жлезда.
– gelелатин на говеда (без BSE) (капсула), стеаринска киселина (извор на зеленчук) и силикон диоксид.
– Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.
– Л-тирозин што се користи во овој производ е фармацевтска оценка.
– Земете 1 капсула 1 до 3 пати на ден, по можност помеѓу оброците.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Capsule
Amount Per Serving%Daily Value
L-Tyrosine (Free-Form)500 mg**
**Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.