COVERDERM Perfect Legs Fluid, 75мл Шминка Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: CDPLF Категории , Ознака: Brand:

COVERDERM Perfect Legs Fluid, 75мл

1,190 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Шминка, Uncategorized

Опис

Coverderm Perfect Legs Fluid е револуционерна шминка во тенка текстура која целосно ги покрива сите несовршености на нозете и телото. Брзо се суши, трае долго време (24 часа) и не исчезнува, дури и кога пливате! Може да се користи безбедно секој ден

Покрива секоја мала или голема несовршеност како што се:  проширени вени, лузни, тетоважи, , витилиго, хлоазма и црни траги.

100% водоотпорен.
Хипоалерген, безбеден за секојдневна употреба.
SPF40, со UVA и UVB заштита од сонце.
Без PARABEN.

Начин на употреба

Ставете мала количина на областа што сакате да ја покриете и раширете ја со врвовите на прстите.
За совршен резултат, лесно притиснете ја областа со влажно марамче и почекајте 2-3 минути за да се исуши.

Отстранете ја шминката со вода и сапун.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.