Coverderm perfect face, 30мл Шминка Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: CDPF Категории , Ознака: Brand:

Coverderm perfect face, 30мл

Бесплатна испорака за купени три COVERDERM производи!

1,290 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Шминка, Uncategorized

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Coverderm Perfect Face, е водоотпорна шминка со мека, кремаста текстура за покривање на мали несовршености и дисколорации на кожата, како што се акни, проширени вени, витилиго,  дамки од бременост, пеги, дамки, црвенило на лицето.

Идеалнa за корекција на нехомогеноста на боите и досадната кожа. Идеалнa за кожа склона на акни: Клинички студии покажаа дека Coverderm Perfect Face е хипоалерген и не чеша (т.е. не влијае на акните). Може да се користи безбедно на кожа склона кон акни и во комбинација со каков било локален третман без да влијае на нејзиниот ефект. Не ја иритира кожата и и овозможува слободно да дише.

Идеалнa за секоја работна жена што сака природен, беспрекорен изглед цел ден.

Идеалнa за секојдневна употреба од: актери, професионални шминкери, козметичари, спортисти, познати професионалци кои се појавуваат во јавноста.

Идеалнa за посебни прилики: свадба, пливање, скијање, танцување, активности на отворено.

100% водоотпорна, останува непроменета 24 часа, има висок фактор на заштита од сонце (SPF20) и е погоден за сите типови на кожа.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.