COVERDERM Classic, 15мл Шминка Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: CDC Категории , Ознака: Brand:

COVERDERM Classic, 15мл

1,090 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Шминка, Uncategorized

Опис

Coverderm Classic е единствената шминка која совршено и природно ги покрива интензивните дисколорации како што се: витилиго, хемангиоми, проширени вени, псоријаза, ихтиоза, лузни, изгореници, темни траги, модринки, интензивно црвенило и тетоважи. Сериозните несовршености на кожата можат да предизвикаат меланхолија и недостаток на самодоверба. Coverderm Classic е идеално решение што носи среќа: исклучително еластична и водоотпорна шминка, која нуди природно покритие и трае 24 часа!

Апсолутна покриеност: покрива дури и најинтензивни промени во бојата и „измазнува“ нехомогеност на површината на кожата, како што се лузни и изгореници. Апсолутна заштита: има индекс на заштита од сонце SPF30 со природни филтри, кои спречуваат УВА и УВБ сончева светлина да навлезат во кожата. Coverderm Classic е хипоалергичен и не ги заглавува порите. Може да се користи без страв секој ден на сите типови на кожа.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.