Aeg bmg 5610 аапрат за мерење притисок (зглоб) Апарати за Притисок Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: APARAT50 Категорија Ознака: Brand:

Aeg bmg 5610 аапрат за мерење притисок (зглоб)

 

1,369 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Апарати за Притисок

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
БАТЕРИИ
ДЕТЕКТИРА АРИТМИЈА
ПОТЕКЛО: ГЕРМАНИЈА
ГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ
ВИД: ЗГЛОБ

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ВО СКОПЈЕ ( 100 ден карго за надвор од Скопје)

Целосно автоматски апарат за крвен притисок и мерење на пулсот, брзо и прецизно на рачниот зглоб
Голем LCD екран кој лесно се чита
Екран со 3 вредности (систолен, дијастолен, пулс)
Детектира аритмија (неправилно отчукување на срцето)
2 x 60 места за складирање, идеални за 2 лица
Лесен за користење
Вредности по системот за евалуација на СЗО (Светска здравствена организација)
Мерен опсег: 60-260 крвен притисок: сис / слајд: 40-199 mmHg
Пулс: 40 – 180 отчукувања / мин.
Памти просечна вредност на последните 3 мерења. Приказ на датум и време
Манжетна со широчина од 14 до 19,5 cm – автоматски сигнал на почетокот и крајот на мерењето
Автоматско исклучување (по 1 мин без употреба), штеди батерии
Индикатор за статус на батеријата
Работи на батерија: 2x 1.5 V AAA

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.