Животот на Пи Светско книжевно богатство Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13156 Категорија

Животот на Пи

350 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Светско книжевно богатство

Опис

Романот ,,Животот на Пи” е длабоко филозофско дело за вербата во доброто, за љубовта кон луѓето, за вербата во Богот од сите религии, затоа што тој зборува само за љубов. Така, Пи Пател ќе заклучи: ,,Беше сосема природно што, лишен од сè и фрлен во очајание, во неиздржливи болки и во непрекинато страдање, требаше да се свртам кон Бога”. 
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.