Pharmamed zeleni caj s dzumbirom зелен чај со ѓумбир, 20 Чај Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: CAJZEL77 Категорија Ознака: Brand:

Pharmamed zeleni caj s dzumbirom зелен чај со ѓумбир, 20

 

96 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Чај

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Зелениот чај со ѓумбир е одлична билна мешавина богата со витамини (Ц, А, Б, Е), минерали (калиум, магнезиум) и активни состојки кои ќе Ве освежат, но и ќе го зајакнат Вашиот имунолошки систем. Зелениот чај содржи витамин Ц, катехини и полифеноли кои имаат позитивно дејство врз целиот организам. Содржи силни антиоксиданси кои ги спречуваат негативните ефекти на слободните радикали. Коренот од ѓумбир во чајот ја подобрува циркулацијата на крвта дествувајќи како вазодилататор. Бидејќи ја стимулира продукцијата на желудочните сокови, ги релаксира дигестивните мускули, ги апсорбира и неутрализира отровите во желудникот и помага при грчеви и лошо варење на храната.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.