2+1 гратис акција omega 3, 50 капсули Гратис акции Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: OMEGAD13 Категорија Ознаки: , Brand:

2+1 гратис акција omega 3, 50 капсули

ГРАТИС АКЦИЈА: Плаќаш два, добиваш три!

771 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Гратис акции

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Нарачај ONLINE сега! Достава до врата утре (освен недела и празници)

Количина: 3 Х 50 капсули

Земете 1 капсула 2 до 3 пати на ден со оброк.

ЕПА и омага-3 масни клетки

EPA (еикозапентанонска киселина) и DHA (докосаексаеноичната киселина) придонесува за нормална функција на срцето.

Инструкции за употреба

Земете 1 капсула 2 до 3 пати на ден со оброк.

Да се ​​чува подалеку од мали деца.
Да се ​​чува на суво и темно место на температура од 25 ° C.

Препорачаните дневни дози не треба да се надминат.
Луѓето кои земаат лекови кои имаат влијание врз згрутчувањето на крвта треба да се консултираат со лекар пред да го земат овој производ.

Диететски додаток не е замена или замена за урамнотежена исхрана.
Важно е да се придржувате кон избалансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

FIDIFARM d.о.о., Obrtnička 37, Rakitje, 10 473 Бестове, Хрватска.
Нето износ: 150 капсули на 1,41 g

Содржи во препорачаната дневна доза:

2 капсули
3 капсули

Рибино масло стандардизирано на 18% EPA и 125 DHA
2000 mg
3000 mg

ЕПА (еикозапентаеноична киселина)
360 mg
540 мг

ДХА (докосахексаеноична киселина)
240 mg
360 mg

Состојки: рибино масло, желатин, содржина на влага: глицерол.
EPA (еикозапентанонска киселина) и DHA (докосаексаеноичната киселина) придонесува за нормална функција на срцето.

Корисен ефект се постигнува со дневен внес на 250 mg EPA и DHA.

 

СИТЕ ПРОИЗВОДИ ВО АКЦИЈАТА ТУКА

 

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.