2+1 ГРАТИС АКЦИЈА Glukozamin sulfat 500®, 30 капсули Глукозамин Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: GLUCOZ29 Категории , Ознаки: , Brand:

2+1 ГРАТИС АКЦИЈА Glukozamin sulfat 500®, 30 капсули

708 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Гратис акции, Глукозамин

Опис

Нарачај ONLINE сега! Достава до врата утре (освен недела и празници)

Количина: 3 Х 30 капсули
Се зема 3 пати на ден за 1 капсула со оброк, со многу течност.

Дополнување на диета на глукозамин

Инструкции за употреба

Се зема 3 пати на ден за 1 капсула со оброк, со многу течност.

Препорачаните дневни дози не треба да се надминат.

Услови на чување:

Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.
Да се ​​чува на суво и темно место, на температура до 25 ° C.

Луѓето кои страдаат од дијабетес, бремени жени и доење треба да се консултираат со лекар или фармацевт пред да го земат овој производ.

Додатокот за исхрана не е замена или замена за урамнотежена исхрана.

Производител:
FIDIFARM d.o.o., Obrtnička 37, Rakitje, 10 437 Бестове, Хрватска.

Количина: 30 капсули од 0,67 g

Препорачаната дневна доза содржи:

(3 капсули)
Глукозамин сулфат
од кои глукозамин
1500 мг
900 mg

Состојки: глукозамин сулфат-дипотасиум хлорид (од ракови); желатин; пченкарен скроб; згуснувач: гума арапски; анти-шкарт: магнезиум стеарат; регулатор на киселост: дикалциум фосфат; боја: титаниум диоксид и индиго кармин.

 

СИТЕ ПРОИЗВОДИ ВО АКЦИЈАТА ТУКА

 

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.