Тета тула Класици Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13430 Категорија

Тета тула

199 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Класици

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

,,Тета Тула” е приказна за животот на Гертруда, која со текот на времето станува позната како тета Тула, и за жртвите што таа ги прави за време на животот за да го задоволи поривот на мајчинството.

Главната тема на ова дело е токму мајчинството, но изразено повеќезначно низ луцидната призма на Мигел де Унамуно, кој оваа тема ја разработува на мошне оригинален начин, задирајќи и во подлабоките слоеви на женската психологија. 
,,Tета Тула” е еден од најпознатите романи на Унамуно.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.