Tesla UV-C Модел Professional 150 дезинфициона ламба и стерилизатор УВ Стерилизатори Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: MP150 Категорија Ознака: Brand:

Tesla UV-C Модел Professional 150 дезинфициона ламба и стерилизатор

45,500 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: УВ Стерилизатори

Опис

Мобилен UV-C стерилизатор за дезинфекција погоден за површини од 40 до 150м2. Голема предност на овој мобилен дезинфиционен UV-C уред е неговата можност да се поставува под аголот кој што вам ви е потребен. Наменет е за поголеми површини како болници, ординации, училишта, фабрики итн. Мобилниот UV-C стерилизатор има тајмер кој што може да се постави на 15, 30 или 60 минути. Автоматски се исклучува кога ќе истече посакуваното време. Со Мобилниот UV-C стерилизатор добивате и далечински управувач. Мобилниот UV-C стерилизатор е дизајниран со тркалца за лесно движење и преместување низ разни простории, ходници, лифтови и сл.

Спецификација:
Производ: UV-C професионален мобилен стерилизатор
Јачина: 150W
Погодна за простории од 40 до 150м2
Димензија: 30×175цм.
Бранова должина: 254nm
Напон: 110-220V
Материјал: АБС, метал, стакло.
Ниво на заштита: IP55

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.