Тактики и искуства во битките во добата на Наполеон Историја Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13302 Категорија

Тактики и искуства во битките во добата на Наполеон

500 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Историја

Опис

Црпејќи од мемоари, дневници и писма од тоа време, оваа моќна книга истражува како им било на војниците во битките што ги водел Наполеон. Се занимава со улогите на артилеријата, пешадијата и коњицата; со маките и страдањата на ранетите; со тоа како се доаѓало до победите; со механиката на нападите на пешадијата, на артилеријата и на кољицата; и со уште многу повеќе од тоа.

Рори Мјур е надворешен соработник на универзитетот на Аделаида. Тој е автор ина Британија и поразот на Наполеон, 1807-1815, која е, исто така, издадена од ,,Јејл Јуниверзити прес’’, и ја доби Првата награда што ја доделува Меѓународното друштво на почитувачи на ликот и делото на Наполеон во 1997 година.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.