Савил Светско книжевно богатство Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13314 Категорија

Савил

700 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Светско книжевно богатство

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Дејството во букеровецот „Савил“ се врти околу Колин, младо момче кое расте во измислено рударско село во Јоркшир, именувано Сакстон, во текот на Втората светска војна и во поствоениот период. 

Станува збор за син на рудар и неговиот развој од триесеттите години на минатиот век натаму, гимназиските денови и почетоците на колеџ. На почетокот, од аспект на Колин, тоа претставува своевиден триумф заради надминувањето на притисокот од страна на неговиот татко, но подоцна, „отуѓен од својата класа и лишен од одредница во животот“, тој е затекнат во борба самиот со себе и со состојбата во која се наоѓа.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.