Пинокио Лектири Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13429 Категорија

Пинокио

250 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Лектири

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Сиромашниот старец Џепето доаѓа на идеја да направи дрвена марионета, кукла која ќе личи на вистинско момче.
Така настанува палавиот, непослушен Пинокио, кој, откако ќе избега од дома, доживува секакви незгоди, наивно паѓајќи во замки и едвај спасувајќи глава од секакви опасни ситуации.
Сепак, на крајот Пинокио ќе покаже дека умее да биде и вреден, послушен, храбар, грижлив и приврзан.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.