Omron mit elite plus aпарат за мерење притисок (надлактица) Апарати за Притисок Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: OMRON07 Категорија Ознака: Brand:

Omron mit elite plus aпарат за мерење притисок (надлактица)

 

6,808 ден

Нема на залиха

Категории: Апарати за Притисок

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
БАТЕРИИ
ДЕТЕКТИРА АРИТМИЈА
ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА
ГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ
ВИД: НАДЛАКТИЦА

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ВО СКОПЈЕ ( 100 ден карго за надвор од Скопје)

Целосно автоматско следење на крвниот притисок на надлактица со Intellisense технологија
Детекција на аритмија (неправилно срцево отчукување)
Поврзување со компјутер
Операција со едно копче и меморија за 90 читања, вклучувајќи датум и време на читање
Клинички потврден

Овие целосно автоматски апарати за крвниот притисок се стилски, но сепак нудат удобен, брз и прецизен мониторинг на крвниот притисок.

MIT Elite PLUS препознава доколку резултатот од мерењето е точен или дали мерењето треба да се повтори. Прикажани се само точни резултати. Други карактеристики вклучуваат индикатор за движење на телото и ниво на индикатор за хипертензија, за корисници кои сакаат да потврдат дека нивниот притисок е на препорачано ниво под 135/85 mmHg. Овие клинички потврдени апарати имаат режим за читање на просечен крвен притисок што значи дека три мерења може да се направат автоматски за 10 минути и се пресметува просек за да понудат посеопфатно читање.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.