NOW Cherry Concentrate, 750 mg, 90 Вег капсули Антиоксиданси Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW76 Категорија Brand:

NOW Cherry Concentrate, 750 mg, 90 Вег капсули

NOW концентрат на цреша со храна е додаток на билки кој нуди слободна радикална неутрализирачка моќ на цреша овошје во концентрат 10: 1. Тоа е додаток на вегетаријанска/веганска, кошер и без ГМО диета. Земете 2 капсули 1 до 3 пати на ден, по можност со храна.

838 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Антиоксиданси

Опис

NOW Cherry Concentrate, 750 mg, 90 Вег капсули

– Додаток на билки
– 10: 1 концентрат на суперфрут
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Ботаники/билки
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Овој додаток во диета во суперфрут нуди слободна радикална неутрализирачка моќ на цреша овошје во концентрат 10: 1.

Хипромелоза (целулоза капсула), магнезиум стеарат (извор на зеленчук) и силикон диоксид.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво. Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 2 капсули 1 до 3 пати на ден, по можност со храна.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 2 Veg Capsules
Servings Per Container: 45
Amount Per Serving% Daily Value
Cherry (Prunus maximowiczii) (Fruit) (10:1 Concentrate)1.5 g (1,500 mg)**
** Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.