NOW Ashwagandha, Standardized Extract aswaganda, 450 mg, 90 Вег капсули Антиоксиданси Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW72 Категорија Ознака: Brand:

NOW Ashwagandha, Standardized Extract aswaganda, 450 mg, 90 Вег капсули

NOW Foods Ashwagandha е додаток во исхраната што поддржува здрав имунолошки систем и му помага на телото да се прилагоди на привремен нормален стрес. Секоја капсула содржи 450 мг стандардизиран екстракт. Земете 1 капсула 2 до 3 пати на ден.

1,368 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Антиоксиданси

Опис

NOW Ashwagandha, Standardized Extract, 450 mg, 90 Вег капсули

– Ајурведски адаптоген
– чистач на слободни радикали
– Поддршка на имунолошкиот систем
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Ботанички/билки
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Ашваганда (Withania somnifera) е билка која опширно се користи во Ајурведа, традиционалниот растителски систем во Индија.

– Ашваганда се користи како општ тоник и „адаптоген“, помагајќи му на телото да се прилагоди на привремен нормален стрес.
– Прелиминарните податоци сугерираат дека Ашваганда поддржува здрав имунолошки систем.

Состојки: брашно од ориз, хипромоза (целулоза капсула) и стеаринска киселина (извор на зеленчук).

– Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Доза: Земете 1 капсула 2 до 3 пати на ден.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving%Daily Value
Ashwagandha Extract (Withania somnifera) (Root) (min. 2.5% Total Withanolides – 11 mg)450 mg**
**Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.