Математика 8, Збирка задачи со тестови Математика Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13034 Категорија

Математика 8, Збирка задачи со тестови

300 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Математика

Опис

 Оваа книга претставува збирка на задачи, наставни листови и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија.

Содржините од збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата дадени од страна на Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата можност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици.

Збирката претставува важна компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содржани учебникот и работната тетратка, како и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.