Матеј и Луна поаѓаат на училиште Матеј и Луна Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13255 Категорија

Матеј и Луна поаѓаат на училиште

148 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Матеј и Луна

Опис

Денеска е први септември, првиот училиштен ден!
Првачињата Матеј и Луна, полни со возбуда, ги дочекува учителката Маја,
а тука се и новите другарчиња.
Децата ги чекаат многу згоди и незгоди, учење, цртање, броење, читање и пишување,
но и многу забава и дружење.
Прочитај ја приказната и решавај многу загатки во оваа сликовница со активности:
цртање, боење, пишување, броење, сметање и уште многу забава!
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.