Кратко писмо за долга разделба Светско книжевно богатство Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13191 Категорија

Кратко писмо за долга разделба

230 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Светско книжевно богатство

Опис

Во романот „Кратко писмо за долга разделба“, Петер Хандке пишува за еден млад австриски писател кој патува низ Соединетите Американски Држави во потрага по неговата сопруга Џудит со која се разделува. На патувањето проследува изведба на Шилеровата „Дон Карлос“ и учествува во дискусија за односот помеѓу реалноста и сцената, и со Џон Форд разговара за природата и историјата. Неговата меланхолија и безнадежност се контрастни на емоциите што владеат во странската држава и од различниот начин на живот.

 

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.