Кралот на златната река Детски класици Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13122 Категорија

Кралот на златната река

159 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Детски класици

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

„Кралот на Златната река“ е приказна за младиот Глук, своеглаво момче со двајца ужасни браќа кои постојано го малтретираат. 
Еден ден, Глук и браќата тргнуваат да го бараат изворот на Златната река. 
Кога ќе го најдат, се сретнуваат со кралот на Златната река, кој им покажува како да ја претворат Златната река во вистинско злато.
Популарната детска приказна „Кралот на Златната река“ ја пренесува поуката дека ако некој ги сака парите повеќе од луѓето, секогаш завршува лошо.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.