Кралицата Елизабета: животот на еден модерен монарх Биографии / лидери Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13210 Категорија

Кралицата Елизабета: животот на еден модерен монарх

890 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Биографии / лидери

Опис

Бетселерот на ,,Њујорк Тајмс– ,,Кралицата Елизабета– животот на еден модерен монарх е одличен избор за сите читатели кои сакаат да се запознаат со животот на кралицата Елизабета II одблизу, како и со најмоќната монархија во светот денес.

Од моментот кога седнала на тронот во 1952 година на дваесет и петгодишна возраст, кралицата Елизабета ii постојано ја следи будното око на јавноста. Но, гледајќи низ облакот на гламурот и озборувањата за неа, се прашуваме дали навистина ја гледаме Кралицата во нејзината вистинска светлина?

Сали Бедел Смит, популарната и светски признаена авторка на биографии, ни открива мноштво детали од приватниот и од јавниот живот на Елизабета II, кралицата која ја води својата земја и земјите на Комонвелтот низ војни и тешки времиња во последните 60 години со неспоредлива смиреност,интелегенција и грациозност.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.