Healthaid serrapeptase 250000 iu серапептазе, 30 Препарати за болка Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: SERAPE21 Категории , Ознака: Brand:

Healthaid serrapeptase 250000 iu серапептазе, 30

 

1,470 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Препарати за болка, Третман на Рани

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

HEALTHAID Serrapeptase 250000 iu серапептазе, 30

Воспалителните процеси почнуваат да достигаат размери на епидемија  и се, се почести. Воспалението, во нормални околности е нормален акутен одговор на организмот кон оштетувања од различна природа (физичка, хемиска, биолошка). Воспалителниот процес ако не се третира со соодветен третман понекогаш  преминува во хроничен процес кој потоа развива различни потешкотии кои можат да го нарушат квалитетот на животот.

Serrapeptidase претставува протеолитички ензим кој се добива од кожурецот на свилената буба која прв пат е култивирана во Кина пред 5000 години. Како излегува свилената буба од својот кожурец кога ќе ја заврши метаморфозата? Тие користат дигестивен ензим познат како Serrapeptidase или познат како Serrapeptase,  кој игра значајна улога во разградбата на нивната обвивка од која треба да се ослободат и да почнат да функционираат.

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА
Возрасни, една таблета на  ден на празен стомак. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не е препорачан од соодветно квалификувано лице.
Протеолитичкиот ензим има  значајна улога во разградбата на некротичните ткива без да предизвика оштетување на  здравото, неоштетено ткиво. Ги разпожува интермедиерните воспалителни содржини и дејствува на нив. За комерцијални цели серапептазата се извлекува од пробиотската бактерија Сератиа.
*  Не содржи  глутен, пченица, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.
** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Vacation Image

Годишен одмор

Почитувани, поради колективен одмор нема да сме во можност да испорачаме до среда 24.06. Можете да направите нарачка, но внимавајте на доцнењето. Ви благодариме за разбирањето!

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.