Гордост и предрасуда Класици Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13134 Категорија

Гордост и предрасуда

350 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Класици

Опис

Приказната го следи животот на главниот карактер Елизабет Бенет, која се соочува со прашањето на манирите, воспитанието, моралот, етиката, образованието и бракот во англиското општество на крајот на 19 век.

Гордост и предрасуда е сè уште интересна за модерните читатели и се наоѓа на врвот на листите за најчитани книги.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.