Куќни стражaри Светско книжевно богатство Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: 13167 Категорија Ознака:

Куќни стражaри

330 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Светско книжевно богатство

Опис

Сместени во руралните предели на Алабама на почетокот од 19 век, седум генерации на семејството Хауланд се столбови на заедницата што ја создаваат на Југот. Необична традиционална семејна приказна ù се пренесува на ќерката Абигејл, но не целосно. Кога на виделина излегуваат шокирачки факти за нејзиниот дедо Вилијам и за неговата љубовна врска со Маргарет Кармајкл, домаќинка црнкиња, заедницата се вџасува и се собира својот бес да го истури врз Абигејл. Сама во куќата на Хауландови, таа во себе има амбивалентно чувство – од една страна е потресена поради своите кои ја предадоа, а од друга страна е поттикната да го уништи градот што се дигна против неа и против нејзиното семејство.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.