COVERDERM Compact Powder, 10гр Шминка Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: CDCP Категории , Ознака: Brand:

COVERDERM Compact Powder, 10гр

1,090 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Шминка, Uncategorized

Опис

Coverderm Compact Powder е уникатна компактна пудра, специјално дизајнирана во 3 различни типа (нормално, масна, сува) за совршено задоволување на индивидуалните потреби на секоја кожа. Дава кадифено чувство и сјај на кожата.

Хипоалергично е и не чеша, затоа не влијае или ги влошува акните во текот на денот.

Водоотпорен, идеален за секојдневна употреба.

Coverderm Compact Powder е достапен во 4 различни нијанси и се нанесува или за да се стабилизира шминка на преклопот, или сам за да и се даде привлечна боја на кожата и да се намали изгледот на фините линии.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.