Share:
Deal

JAMIESON COLLAGEN ANTI-WRINKLE

883 ден

Нема на залиха

НЕМА НА ЗАЛИХА ВО МОМЕНТОТ! Внеси email адреса, ќе те известиме за нова залиха

Опис

Како што старееме, кожата почнува да губи влажност и еластичност, што дефоритети и брчки. Jamieson Collagen Anti-Wrinkle е клинички докажан во намалувањето на фините линии и брчки за 28 дена преку ослободвуање хидролизиран колаген длабоко во двата слоја на кожата (епидермис и дермис), поради што ти дава поцврста кожа, со помлад изглед.

Содржина

Verisol Hydrolyzed Collagen (Bovine skin): 833.34 mg (во еден каплет) и 2,500 mg (2.5 g) (во три каплети)

Дополнителна содржина

Cellulose, modified cellulose gum, vegetable magnesium stearate, polyvinyl alcohol, titanium dioxide, polyethylene glycol, purified magnesium silicate.NO sweeteners, dairy, soy, shellfish, wheat or yeast.

Начин на употреба

Возрасни: 3 каплети дневно. Чувај помеѓу 15°C и 25°C, далеку од деца, топлина и влага.

Дозирање

3 каплети дневно

Внимание

Консултирај здравствен работник пред употреба ако си трудна или доиш. Може да предизвика гастроинтестинални тегоби

ВО СКОПЈЕ

Испорака во Скопје правиме истиот ден за нарачките реализирани до 10ч. Во спротивно испорачуваме следниот ден.

Испорака во Скопје чини 45 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Јавуваме телефонски пред испорака на врата.

НАДВОР ОД СКОПЈЕ

Испораката вон Скопје е плус еден ден

Надвор од Скопје испорачуваме преку нашата партнер компанија “ЕЛС ПОШТА”.

Испорака во Скопје чини 100 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Напомена: во ретки случаи испораката надвор од Скопје може да биде и до 72 часа од нарачката.

ЕЛС ПОШТА јавува телефонски пред испорака на врата.

Испорака во Скопје правиме истиот ден за нарачките реализирани до 10ч. Во спротивно испорачуваме следниот ден. Испораката вон Скопје е +1 ден. Цена на испорака во Скопје е 45 денари, вон Скопје е 100 денари. Поради мерките за здравствена безбедност што се во сила за заштита на нашите вработени, може да се случи благо доцнење со испораката надвор од Скопје. Благодарни сме за вашето трпение.
0
    Моја нарачка
    Empty CartСеуште немаш нарачка