Qyra intensive care collagen ампули – versitol, 21 Брчки & Стареење Kiwi.mk
Share:
Deal

Qyra intensive care collagen ампули – versitol, 21

 

2,369 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Брчки & Стареење, Дерматолошки Препарати, Колаген

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Единствен и уникатен производ за редукција на брчките, спречување на создавање нови, зголемување на хидратацијата и еластичноста на кожата.

Производ на Гелита – Германија, светски лидер во производството на биоактивни колагенски пептиди – Verisol. Тие го стимулираат фибробластите во на кожата да создадат нов колаген, протеогликани и биотин. Медицинското делување на Верисолот во процесот на цикатризацијата, т.е. зараснување на рани во хирургијата, лечењето на акни и разни дерматолошки состојби е потврдено од голем број еминентни фармацевстски институции. Производот е направен по највисоки германски стандарди и не содржи алергени, глутен и лактоза.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.