SILBEN AS HEALTH GEL гел, 10 ml Хиперкератоза Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: SILBEN40 Категорија Ознака: Brand:

SILBEN AS HEALTH GEL гел, 10 ml

797 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Хиперкератоза

Опис

SILBEN AS HEALTH GEL гел, 10 ml – Благодарение на присуството на салицилна киселина во алкохолен гел, дава брзо хемиско кератолитичко дејство со истенчување на рожницата на слојот. Комбинираното присуство на млечна киселина го подобрува кератолитичкиот ефект.

Може да се користи како пилинг третман за псоријатични плаки, хиперкератотска плаки и ихтиоза, но и за подготовка на криотерапија.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.