Healthaid gastone капсули, 60 Гасови & Грчеви Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: GASTON10 Категории , Ознака: Brand:

Healthaid gastone капсули, 60

 

1,244 ден

Нема на залиха

Категории: Гасови & Грчеви, Uncategorized

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

HEALTHAID GASTONE капсули, 60

Активниот јаглен ги неутрализира и апсорбира гасовите кои се создаваат во процесот на дигестија и ферментацијата на храната во желудникот и дигестивниот тракт и придонесува да се намали прекумерната подуеност.
Капсулите Gastone делуваат како природен внатрешен чистач и освежувач, корисни се за одржување на варењето на храната, цревна хигиена и свеж здив.
Добиен е од кокосова обвивка која обезбедува многу поголема апсорпција од обичниот јаглен.

МОЖЕ ДА БИДАТ ОД КОРИСТ ЗА
Оние кои имаат различни проблеми со цревата и чувствуваат надуеност.
Оние кои имаат потешкотии со дигестијата.

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА
Возрасни и деца над 12 години една до две капсули на ден. Возрасните може да зголемат до четири капсули на ден само доколку се препорача од соодветно квалификувано лице. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не ве советува соодветно квалификувано лице.
** Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.
** Без додатоци на квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, ароми и конзерванси.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.