JAMIESON RESVERATROL, 30 Антиоксиданси Kiwi.mk
Share:
Deal

JAMIESON RESVERATROL, 30

1,246 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Антиоксиданси

Опис

Бенефит

  • Antioxidant support
  • Help support cardiovascular health
  • TRU-ID certified for ingredient authenticity

JAMIESON RESVERATROL RED WINE EXTRACT WITH GRAPE SEED се состои од Resveravine® -природен инградиент од винова лоза на француско грозје од кое се произведува црвено вино. Содржи ресвератрол богат со антиоксиданси. Оваа формулација придонесува за кардиоваскуларни здравствени ефекти слични на оние што ги предизвикува црвеното вино. Производот претставува уникатна формулација која ги елиминира оксидативните ефекти на слободните радикали, со што се спречува стареењето на организмот.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Состав:
1 капсула содржи:
Екстракт од винова лоза Resveravine® * (Vitis vinifera, лоза)………..50 mg
кој обезбедува транс-ресвератрол……………………….. 3 mg
Leucoselect Phytosome® семки од грозје со олигомерни проантоцианидини – фосфатидилхолински комплекс…………………………….100 mg
(Vitis vinifera, семе, Glycine max, семе) стандардизирани до 8,25 mg Олигомерни проантоцијанидини
Останати компоненти: Целулоза, желатин, дикалциум фосфат, природна пурпурна кармин боја, растителен магнезиум стеарат, калциум силикат, силика.
Содржи состојки од соја.

Начин на употреба – возрасни:
Земете 1 капсулa, 1 до 3 пати во тек на едно деноноќие.

Пакување:
Пакување со 30 капсули.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.