Now super omega 3-6-9, 1,200 mg, 90 softgels Омега Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW12 Категорија Ознаки: , Brand:

Now super omega 3-6-9, 1,200 mg, 90 softgels

NOW Super Omega 3-6-9 е додаток во исхраната во форма на Softgel што поддржува кардиоваскуларно здравје. Содржи мешавина од масла од риба, кора и ленено семе, обезбедувајќи уникатна рамнотежа на масните киселини Омега-3, Омега-6 и Омега-9. Препорачаното дозирање е 1.200 мг на ден.

1,259 ден

Нема на залиха

Категории: Омега

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Super Omega 3-6-9, 1,200 mg, 90 меки капсули

– Кардиоваскуларно здравје
– Од Борас, ленено семе и рибини масла
– Оди Омега -3 – горд член
– додаток во исхраната
– Без ГМО
– Кошер – содржи желатин
– Хранливи масла
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP
– Поддржувачките, но не и конечните истражувања покажуваат дека потрошувачката на масни киселини на ЕПА и ДХА Омега-3 може да го намали ризикот од корорнарна срцева болест.
-Супер Омега 3-6-9 е мешавина од риби, масла од риби и ленено семе.
-Оваа комбинација на добро познати хранливи масла има уникатен баланс на омега-3 и омега-6 есенцијални масни киселини плус омега-9, несуштинска, но корисна масна киселина.
-Омега-3, алфа линоленска киселина, ЕПА и ДХА и Омега-6, ГЛА, се неопходни за одржување на здрава кожа, нормална рамнотежа на имунолошкиот систем и соодветна функција на нервниот систем.
– Концентратот на рибино масло што се користи во овој Softgel се произведува според строги стандарди за контрола на квалитетот.
– Се тестира дека е ослободено од потенцијално штетно ниво на загадувачи (т.е. жива, тешки метали, ПЦБ, диоксини и други загадувачи).
-капсула со меки [говеда желатин (без БСЕ), глицерин, вода] и Д-алфа токоферол.
– Содржи риба (анхови, сардини, туна).
-Д-алфа токоферол од Без ГМО соја.
– Не е произведено со состојки од квасец, пченица, глутен, млеко, јајце или школки.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 2 Softgels
Servings Per Container: 45
Amount Per Serving %Daily Value
Calories 25
Total Fat 2.5 g 3%**
Saturated Fat <0.5 g 2%**
Polyunsaturated Fat 1.5 g
Monounsaturated Fat 0.5 g
Protein <1 g 1%**
Borage Oil (Seed) 800 mg
Fish Oil Concentrate 800 mg
Organic Flax Seed Oil 800 mg
**Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
†Daily Value not established.
Vacation Image

Годишен одмор

Почитувани, поради колективен одмор нема да сме во можност да испорачаме до среда 24.06. Можете да направите нарачка, но внимавајте на доцнењето. Ви благодариме за разбирањето!

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.