Now super enzymes, 90 капсули Дигестија & Ензими Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW27 Категорија Ознака: Brand:

Now super enzymes, 90 капсули

NOW Супер ензими е додаток во исхраната што поддржува здраво варење. Ги распаѓа мастите, јаглехидратите и протеините за да се оптимизира достапноста на хранливите материи. Земете 1 капсула со оброк.

1,573 ден

Нема на залиха

Категории: Дигестија & Ензими

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Super Enzymes, 90 капсули

– Поддржува здраво варење
– Разложува масти, јаглехидрати и протеини
– Оптимизира достапност на хранливи материи
– додаток во исхраната
– дигестивен
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

NOW ® Супер ензимите е сеопфатен спој на ензими што поддржува здраво варење.

Формулиран со бромелаин, ox жолчка, панкреатин и папаин, супер ензими помага да се оптимизира распаѓањето на мастите, јаглехидратите и протеините.

Микрокристална целулоза, желатин (капсула), магнезиум стеарат (извор на зеленчук) и силикон диоксид.

Содржи сулфити.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки, дрвја орев или состојки од сусам.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 капсула со оброк.

Земете 1 капсула со оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Capsule
Amount Per Serving %Daily Value
Betaine HCI 200 mg *
Ox Bile Extract (min. 45% Total Cholic Acids) 100 mg *
Papaya Fruit Powder 45 mg *
Pancreatin 11X
Supplying:
Amylase 37,000 USP Units
Protease 37,000 USP Units
Lipase 2,960 USP Units
134 mg *
Bromelain (from Pineapple) (120 GDU) 40 mg *
Acid Stable Protease (Aspergillopepsin) (50 SAPU) 10 mg *
Papain (from Papaya) (100,000 FCC PU) 2 mg *
Cellulase (10 CU) 0.1 mg *
*Daily Value not established
Vacation Image

Годишен одмор

Почитувани, поради колективен одмор нема да сме во можност да испорачаме до среда 24.06. Можете да направите нарачка, но внимавајте на доцнењето. Ви благодариме за разбирањето!

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.