Gengigel спреј, 50мл Спреј & Гел за Непца Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: GENGIG20 Категорија Ознака: Brand:

Gengigel спреј, 50мл

 

802 ден

Нема на залиха

Категории: Спреј & Гел за Непца

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Gengigel во облик на спреј особено е примерен за примена надвор од домот. Иновативниот распркувач овозможува едноставно нанесување и обезбедува рамномерна распределба на течноста по непцата.

Gengigel спрејот претставува брза и ефикасна помош кај:
воспалени и отечени непца, непца кои крварат
продлабочени џебови во непцата
оштетување на непцата заради вадење  или чистење на забите или хируршки зафати
иритирани ткива во устата заради фиксни(коронки, мостови) или мобилни забни протези
Gengigel во облик на спреј особено е погоден за примена кај тешко достапни места или болни делови во усната шуплина.

Начин на употреба

Нанесете 1-2 пати на заболеното подрачје.
Пакување
ГЕНГИГЕЛ® / GENGIGEL® Спреј: 50ml шише.
Состав
Хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.