Dormirin forte капсули x 10 бр Спиење Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: DORMIR13 Категорија Ознака: Brand:

Dormirin forte капсули x 10 бр

 

277 ден

Нема на залиха

Категории: Спиење

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Дормирин Форте капсули – Оригинална формула со добро познати природни состојки која овозможува смирување, брзо заспивање и квалитетен сон.

  • Единствена комбинација од мелатонин,маточина и валеријана успешна во лекувањето на несоницата со една капсула.
  • Природни состојки кои не предизвикуваат зависност.
  • Содржи Цинк кој придонесува  за синтеза на мелатонинот.
  • Дозирање: 1 КАПСУЛА ДНЕВНО – 30 минути пред спиење
  • Поради  тоа што содржи 1 mg мелатонин, ефектот се постигнува со земање на една капсула  Dormirin кратко пред спиење. 
  • При долги патувања, ефектот се постигнува со земање на 1 капсула  Dormirin  првиот ден и една капсула после стигнување, пред спиење.
  • Не се препорачува кај трудници, доилки и деца
  • Вегетабилна капсула – погодна за вегетаријанци и вегани
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.