Natural wealth оmega 3-6-9 капсули, 60 Омега Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NATURA44 Категорија Ознака: Brand:

Natural wealth оmega 3-6-9 капсули, 60

 

1,596 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Омега

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Омега  3-6-9 риба, лен, пореч

Незаситените масни киселини ја намалуваат можноста за коронарна срцева болест, бидејќи тие ги намалуваат масните наслаги и го регулираат метаболизмот на холестерол, ја регулираат циркулацијата и го намалуваат високиот крвен притисок.

  • EPA и DHA придонесуваат за нормална функција на срцето
  • Резулатите се постигнуваат со дневен внес на EPA и DHA од 250 мг
  • ALA придонесува во одржување на нормалното ниво на холестерол во крвта

Пакување: 60 капсули

Состав:

Една капсула содржи    

    ПДВ*
1. Витамин Е (како ДЛ-алфа токоферол ацетат) 3.3 мг α-ТЕ (5 ИЕ) 28%
2. Рибино масло 400 мг /
-обезбедува омега-3 масни киселини во форма на етил естри од кои: 200 мг /
– Омега – 3 Еикосапентаеноична киселина (EPA) 26.5 %  
– Омега – 3 Докосахексаеноична киселина (DHA) 17 % /
– Други масни киселини   /
3. Масло од органско ленено семе  400 мг /
типичен профил на масни киселини:    
– Омега – 3 Алфа-линоленска киселина (ALA)   45%
– Омега – 6 Линолна киселина 11%
– Омега – 9 Олеинска киселина 11%
4. Масло од семе на пореч 400 мг
типичен профил на масни киселини:    
– Омега – 6 Линолна киселина 35-42%  
– Омега-6 Гама-линоленска киселина (GLA)  19%  
– Омега-9 Олеинска киселина 14-20 %  

*препорачано дневно внесување 

Состојки: рибино масло, масло од органско ленено семе, масло од семе на пореч , желатин, растителен глицерин, дл-алфа-токоферол ацетат, природни мешани токофероли. Производот содржи состојки од риба (инчуни, скуша,сaрдина).

Производот не содржи: глутен, вештачки бои, ароми и засладувач, конзерванси, шеќер скроб, млеко, лактоза, пченица, квасец, школки. Не содржи натриум.

Начин на употреба: за возрасни една (1) до три (3) капсули на ден, во тек на оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате било какви лекови, вклучувајќи лекови за разредување на крвта, планирате било каква медицинска или хируршка интервенција или имате било каква медицинска состојба пред употреба на производот задолжително консултирајте се со Вашиот лекар.

Производител: Milsing d.o.o

Бренд Увозник: Natural Wealth

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.