Zinc jamieson zinc цинк 10 mg, 100 Цинк Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: JAMIES44 Категорија Ознака: Brand:

Zinc jamieson zinc цинк 10 mg, 100

114 ден

Нема на залиха

Категории: Цинк

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Бенефит

  • Helps to maintain immune function and healthy skin
  • Helps in connective tissue formation
  • Available in different potency levels

Цинкот помага во одржување и правилно функционирање на имуниот систем, во зачувување на видот, како и за здрави коски, коса, нокти и кожа.

Состав на 1 таблета:
Елементарен цинк (глуконат)……………..10 mg

Начин на употреба – возрасни:
Земете 1 таблета дневно со оброк.

Пакување:
100 таблети

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.