Vitamin b1 jamieson | thiamine, 100 Витамин Б Kiwi.mk
Share:
Deal

Vitamin b1 jamieson | thiamine, 100

 

415 ден

Нема на залиха

Категории: Витамин Б

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Бенефит

  • Helps in the metabolism of carbohydrates, fats and proteins for enhanced energy production

JAMIESON VITAMIN B1 100 mg е производ кој помага во процесот на метаболизирање на  аминокиселини и јаглехидрати и во одржување на здрав нервен систем. Допринесува за одржување на нормална психолошка функција и нормална функција на кардиоваскуларниот систем.
Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Состав:
1 таблета содржи:
Витамин Б1 (тиамин мононитрат) ………….100 mg
Останати компоненти: целулоза, дикалциум фосфат, растителна стеаринска киселина, модифицирана целулозна гума, растителен магнезиум стеарат, силика.
НЕ СОДРЖИ сол (NaCl), шеќер, скроб, глутен, лактоза, вештачки бои, ароми или конзерванси.

Начин на употреба :
1 таблета во тек на едно деноноќие со оброк.

Пакување:
Пакување со 100 таблети

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.