Natural wealth оmega-3 капсули, 100 Омега Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NATURA18 Категорија Ознаки: , , Brand:

Natural wealth оmega-3 капсули, 100

 

1,248 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Омега

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Есенцијални масни киселини EPA и DHA.

Природно рибино масло 1000 мг.

Овие корисни масти се сметаат за пријатели на здравјето. Есенцијалните масни киселини се градбени материи од кои се произведуваат простагландини, кои регулираат голем број функции во телото, вклучувајќи ги синтезата на хормоните и имуниот одговор. Овие простагландини ги намалуваат воспаленијата, проширувањето на крвните садови, ја намалуваат коагулацијата на крвта и нивото на штетниот LDL холестерол, а во исто време го зголемуваат нивото на добриот HDL холестерол.
Омега-3 посебно се значајни за:

  • Кардиоваскуларниот систем
  • Важни се за намалување на нивото на триглицериди во крвта
  • Го намалуваат интензитетот на воспалителните процеси
  • Го зајакнуваат имунитетот
  • Помагаат при алергии и псоријаза
  • Поволно влијаат за време на бременост, како врз фетусот, така и врз здравјето на жената  

Пакување: 100 меки капсули

Состав:

Една капсула содржи:        

    ПДВ*
Рибино масло 1000 мг  /

вкупно Омега – 3 Масни Киселини

EPA (Eicosapentaenoic Acid)

DHA (Docosahexaenoic Acid)

300 мг  /

*препорачано дневно внесување

Останати состојки: желатин, растителен глицерин, мешани природни токофероли.
Не содржи: глутен, вештачки бои, ароми или засладувач, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, пченица, квасец, школки и натриум.

Употреба: една (1) капсула на ден, најдобро заедно со оброкот.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Предупредување: ако сте бремени, доите, земате други лекови или имате било каков медицински проблем, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Производител: Milsing d.o.o

Бренд Увозник: Natural Wealth

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.