NOW OralBiotic, 60 Lozenges Пробиотици Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW21 Категорија Ознака: Brand:

NOW OralBiotic, 60 Lozenges

NOW оралбиотик е додаток во исхраната што го поддржува здравјето на ушите, носот и грлото, додека помага во одржување на свеж здив. Содржи моќен напор на стрептокок плунка, кој ги колонизира устата и грлото, поддржувајќи го системот за природна одбрана на телото. Погодно и за деца и за возрасни.

1,354 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Пробиотици

Опис

NOW OralBiotic, 60 Lozenges

– Поддржува здравје на уво, нос и грло
– Помага во одржувањето на свеж здив
– За деца и возрасни / без глутен
– Кошер млекарница
– Blisk12
– додаток во исхраната
– вирус потврден
– дигестивен
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Меѓу најбројните корисни бактерии во устата, Стрептокок плунка е обично првиот стекнат во повој.

Blis K12 е моќен вид на S. slivarius што, кога редовно се зема, ги колонизира устата и грлото и помага да се одржи природниот одбранбен систем на главната влезна точка на телото.

Блис К12 е клинички прикажано дека го поддржува одржувањето на здравјето на устата, увото, носот и грлото кај децата.

Оралниотбиотик исто така може да помогне да се одржи свеж здив кога редовно се користи.

FOS (фруктолигосахахариди), ксилитол, сорбитол, микрокристална целулоза, силикон диоксид, стеаринска киселина (извор на зеленчук), природни вкусови и прав од репка.

Содржи млеко.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, јајце, риба, ловци или состојки на орев од дрво.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Возрасни: Земете 2 лозови од 1 до 4 пати на ден.

Деца (возраст од 2 и нагоре): Земете 2 лозови од 1 до 5 пати на ден.

Оставете го лоузи да се раствори бавно и целосно во уста и да го проголта.

За деца под 2 години, користете само по совет на здравствен лекар.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 2 Lozenges
Serving Per Container: 30
Amount Per Serving% Daily Value
Streptococcus salivarius K12 (BLIS K12) (1 Billion CFU†)42 mg*
* Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.