Natural wealth магнезиум таблети, 100 Магнезиум Kiwi.mk
Share:
Deal

Natural wealth магнезиум таблети, 100

 

730 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Магнезиум

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Магнезиумот е важен активатор на бројни ензими и двигател на огромен број метаболички процеси во организмот како:

  • За намалување на заморот и исцрпеноста
  • За регулирање на транспортот на калциум
  • Неопходен за електролитна рамнотежа
  • Неопходен за нормален енергетски метаболизам
  • За нормално функционирање на нервниот систем
  • За нормална мускулна функција
  • За нормална ментална функција
  • За одржување на здрави коски

Пакување: 100 таблети

Една таблета содржи:                                  

                                                             ПДВ*
Магнезиум                        250 мг        67 %
*препорачано дневно внесување  

Состојки: полнител (микрокристална целулоза), целулозна гума, средство против стврднување: силициум диоксид, растителен магнезиум стеарат, средство за глазирање: хидроксиметилпропил целулоза, триацетин, малтодекстрин, полиоксиетилен сорбитан моноолеат, боја: титаниум диоксид.

Не содржи: глутен, вештачки ароми или засладувач, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, риба и натриум.

Производот е погоден за вегетаријанци.

Употреба: За возрасни, по една (1) таблета на ден, најдобро заедно со оброкот.
Предупредување: ако сте бремени, доите, земате други лекови или имате било какoв медицински проблем, консултирајте се со Вашиот лекар.

Производител: Milsing d.o.o

Бренд Увозник: Natural Wealth

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.