Synergy ferrofect таблети, 30 Железо Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: SYNERG48 Категорија Ознака: Brand:

Synergy ferrofect таблети, 30

 

606 ден

Нема на залиха

Категории: Железо

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

БРЗ И БЕЗДЕДЕН ТРЕТМАН НА ЖЕЛЕЗО ДЕФИЦИТАРНА АНЕМИЈА
Што претставува Ferrofect® – (Ferrous bisglycinate complex)?
Спериорна формула која нуди безбедна и ефикасна нутритивна поддршка на органско железо.
Железото е неопходен  минерал за  здравјето на луѓето. Toј учествува во создавање на црвени крвни клетки и хемоглобинот, протеин одговорен за транспорт на кислород до ткивата на организмот. Неопходен е за нормална функција на имунолошкиот систем, когнитивен развој, кардиоваскуларно здравје, против замор и исцрпеност.
Недостаток на железо е веројатно најчестиот недостаток на хранливи материи во целиот свет. Се проценува дека 20% луѓе ширум светот страдаат од недостаток на железо. Се препорачува кај жени со обилни менструални крварења, бремени жени и доилки , вегетаријанци, постари лица, спортисти и други состојби кога недоволно се внесува железо во организмот.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.